Szukasz Inspiracji?Zobacz propozycje architektów
Jesteś architektem wnętrz?Współpracuj z nami

Sofami

Blog

Nowoczesny styl dla współczesnego domu

Stworzenie nowoczesnej estetyki może wydawać się nieco skomplikowane w obliczu ciągle zmieniających się trendów wnętrzarskich, pojawianiu się nowych materiałów, technologii i zmianie funkcji wnętrz. W tym kontekście zwrot „wszystko, co stare jest nowe” jest jak najbardziej aktualny. Dlatego przy projektowaniu wymarzonego wnętrza należy wziąć perspektywę długookresową.

Więcej

Jak dobrać sofę do salonu?

Każdy salon posiada swój niepowtarzalny, indywidualny styl. Powinien łączyć w sobie przede wszystkim cechy funkcjonalnego, komfortowego i spersonalizowanego pomieszczenia. Aranżacje takiego wnętrza, należy rozpocząć wokół jego centralnego punktu. W każdym salonie takim punktem jest niewątpliwie wygodna sofa lub narożnik. Który rodzaj sofy najlepiej pasuje do Twojego salonu?

Więcej

7 stylów sof pasujących do każdego wnętrza

Zakup sofy to duża inwestycja, zarówno pod względem kosztów, jak i design’u. Jest ona najważniejszym elementem, ponieważ skupia wzrok i jest zazwyczaj największym meblem w salonie. Styl sofy nadaje klimat pokojowi. Tak jak w przypadku każdego większego zakupu mebli, najlepiej dobrze przemyśleć wybór, zanim udasz się do sklepu. Po pierwsze, ważne jest, aby wiedzieć, jakiego koloru kanapy, styl i rozmiar potrzebujesz. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z różnymi dostępnymi stylami sofy, dzięki czemu można zidentyfikować te, które lubisz. Oto 6 popularnych stylów sof, które będą pasowały w niemal każdym wnętrzu. Więcej

Kanapy i narożniki w tkaninach welwetowych- sposób na modne wnętrze

Przepis Na Modny Mały Narożnik Lub Sofę

Stylowe sofy, kanapy, narożniki, fotele to elementy stanowiące aranżacyjną bazę i jednocześnie sprzyjają relaksowi i element jednoczący rodzinę. Aby się to stało muszą one być trwałe, wygodne a dodatkowo efektownie się prezentować.

Więcej

Jak zbudowana jest sofa?

Szkielety mebli tapicerowanych zazwyczaj produkowane są z litego drewna, płyt meblowych lub metalu, w tym stali. Elementem nośnym są tu sprężyny naciągowe faliste, listwy czy elastyczne taśmy tapicerskie, sprężyny bonnelowe. Materiały te powinny przepuszczać wilgoć i powietrze. Układ sprężynujący pokryty jest wygłuszającą warstwą z włóknin meblowych (naturalnych lub syntetycznych), która również ma wpływ na komfort użytkowania.

Więcej

Sofy i fotele – to główni bohaterowie domowej strefy relaksu. 

Jakie są obecnie popularne trendy w projektowaniu mebli wypoczynkowych?

Tyle jest sposobów wypoczywania, ilu jest użytkowników salonu. Wygląd współczesnego domu dostosowany jest do stylu życia właścicieli. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami na funkcjonalne i stylowe sofy.

Więcej

Salon z narożnikiem, czyli jak w pełni wykorzystać przestrzeń?

Zakup nowego mieszkania lub modernizacja istniejącego zawsze wiąże się z optymalizacją dostępnej przestrzeni pod kątem naszych potrzeb, które zresztą zmieniają się z czasem. Zobacz jak wykorzystać przestrzeń w pełni i czy warto wybrać salon z narożnikiem? Więcej

Sofa do kawalerki- jak wybrać?

Dzisiejsze ceny mieszkań powodują, że co raz więcej spośród nas decyduje się na małe mieszkania 2 pokojowe, lub kawalerki. W szczególności do tych drugich wybranie odpowiedniej sofy może stanowić wyzwanie. Więcej

8 produkt(ów)