Szukasz Inspiracji?Zobacz propozycje architektów
Jesteś architektem wnętrz?Współpracuj z nami

7 stylów sof pasujących do każdego wnętrza

od Artur Kiersznowski.

Zakup sofy to duża inwestycja, zarówno pod względem kosztów, jak i design’u. Jest ona najważniejszym elementem, ponieważ skupia wzrok i jest zazwyczaj największym meblem w salonie. Styl sofy nadaje klimat pokojowi. Tak jak w przypadku każdego większego zakupu mebli, najlepiej dobrze przemyśleć wybór, zanim udasz się do sklepu. Po pierwsze, ważne jest, aby wiedzieć, jakiego koloru kanapy, styl i rozmiar potrzebujesz. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z różnymi dostępnymi stylami sofy, dzięki czemu można zidentyfikować te, które lubisz. Oto 6 popularnych stylów sof, które będą pasowały w niemal każdym wnętrzu.

Sofa Chesterfield

Sofa Chesterfield

Sama nazwa - sofa Chesterfield - niesie ze sobą pewne wyróżnienie, a nawet królewskość. Historyczne strony internetowe zauważają, że ta kultowa sofa ma nieco mroczną historię od XVIII wieku. Uważa się, że czwarty hrabia Chesterfield zlecił zrobienie jej, gdy chciał wygodnego siedzenia, które pozwoliło mu siedzieć prosto, jednak nie ma mamy stuprocentowego potwierdzenia.

Niezależnie od tego, ta teraz klasyczna sofa ma kilka cech, które są zawsze obecne: tył i ramiona mają jedną wysokość oraz posiada głęboko osadzone guziki. Tradycyjnie ramiona były zawsze zwinięte. Jednak nowoczesne style nabierają niewielkich swobód wzorniczych.

Te typy sof były tradycyjnie tapicerowane skórą, ale można je również wykonać w tkaninie. W każdym razie na zawsze będą kojarzone z wizerunkiem wyrafinowanego brytyjskiego dżentelmena.

W naszym sklepie znajdziesz podobne w kategorii sofy w stylu angielskim, w tym również jedną z naszych ulubionych https://sofami.pl/sofami-180

Sofa Camelback

Podobnie jak wielbłąd (ang. camel), sofa Camelback ma garb - a czasem i dwa – które podkreślają  sylwetkę tego stylu sofy. Jest on tradycyjny i był wybierany przez rodziny arystokratyczne, które potrzebowały formalnych mebli.

Dziś ten styl sofy nadaje bardziej poważny klimat każdej przestrzeni, zwłaszcza gdy jest tapicerowany tkaniną. Bardziej swobodny wybór tekstyliów sprawiłby, że byłby odpowiedni dla pokoju rodzinnego. W obu przypadkach sofa Camelback ma pewne elementy, które charakteryzują styl. Nogi są zazwyczaj odsłonięte, sofa nie ma poduszek oparcia i zwykle ma ramiona kwadratowe lub zwinięte.

Jeśli podoba Ci się sofa Camelback to polecamy zapoznać się z kategorią sof vintage.

Sofa w stylu Mid-Century Modern

Sofa w stylu Mid-Century Modern

Wraz z niedawnym wzrostem popularności gatunku Mid-Century Modern, sofy tego typu również cieszą się większą popularnością. Niezależnie od tego, czy są to prawdziwe zabytkowe elementy, reprodukcje, czy nowe wzory z elementami Mid-Century Modern, są to bardzo wszechstronne sofy. Najczęściej używane w minimalistycznym wnętrzu. Są wspaniałe, gdy pokój został zaaranżowany w stylu retro. Elementami wyróżniającymi są odsłonięte nogi i struktura liniowa.

Sofa segmentowa

Sofa segmentowa

Segmentowe, lub modułowe, sofy są stosunkowo nowoczesnym wynalazkiem i na szczęście ewoluowały one poza wersje z lat 80., które były przesadzone. W rzeczywistości, według Furniture of Dalton, nowoczesne sofy segmentowe zyskały popularność w latach 50-tych, w czasie, gdy kultowi amerykańscy projektanci, tacy jak Charles i Ray Eames, na nowo zdefiniowali kształt i styl mebli.

Zwykle używane w domach opartych na planie otwartym. Często są to duże konfiguracje, które mogą pomieścić wielu gości. W mniejszych pomieszczeniach natomiast mogą być przydatne do siedzenia w obszarze o dziwnym kącie lub innym ograniczeniu przestrzeni. Sofy segmentowe są dostępne w szerokiej gamie stylów, od ultra-nowoczesnych lub super-luksusowych, po bardziej współczesne projekty przyjazne rodzinie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na sofy modułowe.

Lawson Sofa

Lawson Sofa

Lawson- taką sofę można nazwać kwintesencją stylu amerykańskiego. Jest wygodna i prosta: pudełkowaty kształt jest obszerny i charakterystycznie posiada trzy poduszki tylne oraz trzy poduszki siedziska. Klasyczny Lawson ma również wyższy tył oraz poduszki w kształcie pudełka, które mają ściągacze na krawędziach. Idealny do przytulania i drzemania. Ten styl sofy został zaprojektowany dla Thomasa Lawsona, amerykańskiego magnata miedziowego. Chciał kanapę, która bardzo różni się od wybrednych wiktoriańskich stylów, które były wówczas powszechne.

Sofa Bridgewater

Sofa Bridgewater

Bridgewater to styl sofy, który jest głównie swobodny i zdecydowanie wygodny. Ten styl jest ulubieńcem wielu projektantów, ponieważ można go wykorzystać do stworzenia swobodnej, przyjaznej przestrzeni. Sofy Bridgewater są wszechstronne, w zależności od wybranej tapicerki. Wykonany w neutralnej tkaninie. Ten styl sofy nie konkuruje z innymi elementami w pokoju, które mogą być bardziej dramatyczne, takie jak dzieła sztuki lub inne duże elementy. Bardziej formalna tkanina zapewni bardziej elegancki styl sofy.

Wiele cech wyróżnia sofy Bridgewater: zwykle mają niskie ramiona i wysokie plecy, co przyczynia się do swobodnego wyglądu. Większość ma również dopasowaną „spódnicę”, która ukrywa nogi i luźne poduszki na siedzisko i oparcie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na sofy nowowczesne.

Settee

Settee

Jeśli przypadła Ci do gustu to znaczy, że leżenie nie jest główną czynnością do której szukasz sofy do salonu. Kanapa ma bardziej delikatną, elegancką sylwetkę niż pełna sofa. Zazwyczaj stosowana jako siedzisko dodatkowe, które może pomieścić dwie osoby. Ma zwykle wysokie, proste plecy, płytkie siedzenie i drewniane nogi. Są one zazwyczaj całkowicie tapicerowane i mają przymocowane poduszki do siedzenia. Kanapy najlepiej używać w formalnym salonie lub salonie, ponieważ nie są one najlepszym meblem do pokoju rodzinnego.

Komentarze
  • *
    *
  • *