Szukasz Inspiracji?Zobacz propozycje architektów
Jesteś architektem wnętrz?Współpracuj z nami

Nowoczesny styl dla współczesnego domu

od Artur Kiersznowski.

Stworzenie nowoczesnej estetyki może wydawać się nieco skomplikowane w obliczu ciągle zmieniających się trendów wnętrzarskich, pojawianiu się nowych materiałów, technologii i zmianie funkcji wnętrz. W tym kontekście zwrot „wszystko, co stare jest nowe” jest jak najbardziej aktualny. Dlatego przy projektowaniu wymarzonego wnętrza należy wziąć perspektywę długookresową.

Jeśli chodzi o tworzenie nowoczesnej przestrzeni mieszkalnej istnieje kilka prostych elementów, które pomogą uzyskać zamierzony efekt świeżości i długowieczności wnętrza, m.in. dzięki stylowym sofom. Oto one.

1. Eleganckie linie

Jedną z cech nowoczesnego stylu, który możesz mieć pewność, nie wyjdzie z mody, to designerska sofa lub narożnik z podszewką o smukłych kształtach. Nowoczesny wystrój wnętrz kieruje się prostotą, mniej znaczy więcej. Dlatego zapomnij o sofach o ozdobnych, giętych podłokietnikach lub w tuftowanej tkaninie. Zdecyduj się raczej na kanapę w oszczędnym stylu, która przyciągać będzie uwagę prostymi liniami i nowoczesnym rozwiązaniem ramy czy nóżek przy użyciu metali w kolorze inox, stali lub pomalowanymi proszkowo na pasujący do wnętrza kolor.

Dzięki pięknie obszernej amortyzacji i kanciastej sylwetce, nasza sofa Sofami #124 (https://sofami.pl/sofami-124) bez trudu łączy wygodę ze współczesnym szykiem - jej chromowane nogi są idealnym wykończeniem luksusowego wykończenia. Decydując się na bardziej minimalistyczny kształt, będziesz mógł grać z bardziej wyrazistymi kolorami / fakturami - tak jak nasz kanarkowy bawełniany matowy aksamit widziany tutaj - za oszałamiającą stylistykę, która nie przytłoczy Twojej przestrzeni.

2. Forma i funkcja

Żółta kanapa to idealne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz

Mówiąc o przestrzeni, wielofunkcyjne sofy i narożniki są koniecznością przy projektowaniu nowoczesnego domu! Za pojęciem nowoczesność kryje się bowiem komfort oraz efektywność. Dlatego nowoczesna sofa czy narożniki małe nie tylko winny zapewniać wysoki komfort siedzenia czy zachwycać swoim wyglądem ale również posiadać funkcję spania, pojemnik na pościel, schowek na gazetę czy pilota ale mogą również posiadać ruchomy, mały stolik by postawić na nim na przykład filiżankę kawy czy herbaty.

Dzięki naszej sofie Sofami #178 (https://sofami.pl/sofami-178) lub narożnikowi Sofami # 235 (https://sofami.pl/sofami-235) spełnisz swoje marzenie o nowoczesnym ale przytulnym i ponadczasowym wnętrzu.

3. Japandi

Jednym z trendów w projektowaniu wnętrz, który mocno utrwalił się we współczesnej świadomości, jest Japandi - sprytne połączenie japońskiej prostoty z sofami w stylu skandynawskim. Wprowadzając japońską koncepcję Wabi-Sabi wraz z aspektami higge, ten trend łączy piękno w niedoskonałości z atmosferą komfortu i ciepła - co skutkuje minimalistycznym podejściem, odzwierciedlającym czyste i przejrzyste wnętrza. Witaj w tym stylu w swoim domu za pomocą elementów natury, naturalnego drewna, prostych wzorów mebli i spokojnej, neutralnej palety kolorów. W swojej przestrzeni życiowej wypróbuj nasze łóżko dzienne Mabel, które ma gładkie linie i wykwintną ramę z drewna bukowego, która uchwyci doskonale medytacyjną, nowoczesną jakość. Przykładem takiego stylu jest 3 osobowa kanapa Sofami #87 (https://sofami.pl/sofami-87).

Komentarze
  • *
    *
  • *