Szukasz Inspiracji?Zobacz propozycje architektów
Jesteś architektem wnętrz?Współpracuj z nami

Sofa do kawalerki- jak wybrać?

od Artur Kiersznowski.

Dzisiejsze ceny mieszkań powodują, że co raz więcej spośród nas decyduje się na małe mieszkania 2 pokojowe, lub kawalerki. W szczególności do tych drugich wybranie odpowiedniej sofy może stanowić wyzwanie.

Sofa do kawalerki nie musi być mała

Mając mały metraż pierwsze co nasuwa się na myśl to jak najmniejsza sofa do kawalerki. Okazuje się jednak, że to wcale nie musi być najlepsze rozwiązanie. W naszym sklepie dostępne są sofy 1 osobowe, ale nie sprawdzą się jeśli planujesz przyjmować gości. Sofy 2 osobowe i sofy 3 osobowe również mogą wkomponować się w pomieszczenie i nie zająć zbyt dużej przestrzeni.

Sofy 2 osobowe idealnie spełnią wszystkie funkcje tegoż mebla- zarówno wypoczynkową, reprezentacyjną, jak i spania. Nie tylko przyjmiemy gości, ale również utniemy drzemkę i odpoczniemy z najbliższą osobą.

Narożnik czy sofa?

Minimalistyczne wybory nie zawszą muszą się sprawdzić. W kontekście wyboru sofy do kawalerki warto również rozważyć zakup narożnika. To w ostatnim czasie jeden z najczęstszych wyborów osób urządzających swoje pierwsze gniazdko. Doceniają w ich przypadku możliwość pomieszczenia większej liczby gości, szczególnie jeśli w mieszkaniu ma się znaleźć stół. Dodatkowo dzięki umieszczeniu narożnika w kącie pokoju możemy w pełni wykorzystać przestrzeń.

Sofa do kawalerki- na co zwrócić uwagę?

Jednak rozmiar i wygląd to nie wszystko na co warto zwrócić uwagę. Pod kątem wcześniej wspomnianej funkcji spania warto sprawdzić również w którą stronę otwiera się łóżko i ile zajmie miejsca.

Ponad to bardzo istotnym aspektem jest materiał, z którego wykonana jest sofa. Do kawalerki, którą urządzamy warto wybrać sofy z materiałów łatwych do czyszczenia. W razie zabrudzeń pozwolą one na szybkie pozbycie się śladów. To szczególnie istotne jeśli w mieszkaniu miałoby zamieszkać z nami dziecko. Z takich materiałów robione są nasze sofy Sofami.

Reasumując, wybierając sofę do kawalerki lub małego mieszkania musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę nasze potrzeby. Do czego głównie będzie nam służyła, ile osób mieszka w danym mieszkaniu, czy jaką kolorystykę wnętrza wybraliśmy. Niemalże każda sofa do kawalerki może pasować. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu!

Komentarze
  • *
    *
  • *