Szukasz Inspiracji?Zobacz propozycje architektów
Jesteś architektem wnętrz?Współpracuj z nami

Fotele konferencyjne- Sofami.pl

 • -24%
  Sofami #315 Sofami #315

  Sofami #315

  Special Price 1 130,00 zł

  Normalna cena: 1 490,00 zł

  • Dostępne w 71 kolorach
  • Miękkość
  • Szer.: 77cm, Gł.: 82cm, Wys.: 84cm

Fotele konferencyjne

Fotele konferencyjne są nieodłącznym elementem każdego biura, zarówno tego w prywatnym domu, jak i zorganizowanego w przestrzeni użytkowej. Odpowiednio dobrane pozwalają na zbudowanie niezwykłej aranżacji, stanowią uzupełnienie sal konferencyjnych i chillout roomów.

Fotele konferencyjne, czyli jakie?

Fotele konferencyjne to eleganckie meble do siedzenia, pozwalające na swobodne przyjmowanie gości, klientów, szkoleniowców oraz na prowadzenie rozmów wewnątrz firmy. Odpowiednio dobrane zapewniają komfort podczas wielogodzinnych spotkań, co jest szczególnie istotne podczas pracy. Fotele konferencyjne mogą być także zachwycająco piękne i stać się prawdziwą wizytówką firmy, nadać biurowej przestrzeni niezwykłego charakteru.

Jak wybrać idealne fotele konferencyjne?

Fotele konferencyjne wykorzystywane są regularnie, dlatego podczas ich wybierania należy zwrócić szczególną uwagę na jakość materiałów z jakich zostały wykonane. Fotele konferencyjne z Sofami.pl zostały wykonane z tkanin, które są odporne na uszkodzenia, są trwałe i łatwo się je czyści, dzięki czemu przez długi czas wyglądają estetycznie i elegancko.

Przy wyborze konkretnego modelu i koloru należy wziąć pod uwagę dwie istotne kwestie. Jedną jest charakter działalności, drugą ogólna stylistyka wnętrz. Determinującą kwestią jest tutaj branża – w przypadku m.in. kancelarii prawnych, notarialnych czy gabinetów psychologów, idealnie sprawdzą się fotele konferencyjne w klasycznym stylu, utrzymane w stonowanej kolorystyce. Nie oznacza to jednak, że trzeba się ograniczać do czerni, szarości i brązów. Doskonale sprawdzą się także fotele konferencyjne w takich kolorach jak bordowy, ciemnozielony czy nawet jasnoczerwony. W przypadku innych firm, takich jak m.in. agencje reklamowe czy placówki doradców finansowych, można pozwolić sobie na nieco więcej swobody i dużo żywsze, intensywniejsze barwy. Najwięcej swobody stanowczo mają przedstawiciele zawodów związanych ze sztuką, m.in. projektanci wnętrz, graficy czy architekci. W przypadku ich działalności wyjątkowe kolory i rozwiązania we wnętrzach mogą być wyrazem ich kreatywności i nieszablonowości, co może pozwolić im nawet na pozyskanie nowych klientów.

Fotele konferencyjne w prywatnym gabinecie

Fotele konferencyjne można także z powodzeniem wykorzystywać w prywatnych gabinetach w domu. Są na tyle komfortowe, że bez problemu mogą być wykorzystywane przy codziennej pracy biurowej, zamiast krzesła przy biurku. Doskonale sprawdzą się także jako dodatkowy mebel do siedzenia, na którym siedząc czyta się dokumenty oraz książki.

Jeżeli domowy gabinet jest także miejscem przyjmowania klientów i osób zainteresowanych współpracą na polu zawodowym, warto fotele konferencyjne dobrać idealnie do aranżowanej przestrzeni, aby wyglądał reprezentacyjnie. Należy także pamiętać, że aby całość wyglądała spójnie, warto dobrać zarówno stylistycznie jak i kolorystycznie inne meble wypoczynkowe. Jeżeli w gabinecie nie ma innych mebli tego typu, można dopasować kolor krzeseł do akcesoriów lub wybrać taki z obiciem o neutralnej barwie.