Szukasz Inspiracji?Zobacz propozycje architektów
Jesteś architektem wnętrz?Współpracuj z nami

 • -32%
  Sofami #309 Sofami #309

  Sofami #309

  Special Price 850,00 zł

  Normalna cena: 1 250,00 zł

  • Dostępne w 71 kolorach
  • Miękkość
  • Szer.: 64cm, Gł.: 80cm, Wys.: 74cm
 • -24%
  Sofami #315 Sofami #315

  Sofami #315

  Special Price 1 130,00 zł

  Normalna cena: 1 490,00 zł

  • Dostępne w 71 kolorach
  • Miękkość
  • Szer.: 77cm, Gł.: 82cm, Wys.: 84cm

Fotele PRL retro

Miłośnicy wnętrz w retro wydaniu coraz częściej sięgają po meble z minionej epoki, jak fotele PRL czyli z czasów gdy w Polsce panował poprzedni ustrój. Czasy te pozostawiły po sobie wiele niezapomnianych dzieł sztuki meblarskiej, które dzisiaj na nowo zyskują uznanie nabywców. Owocem tego zainteresowania jest powrót producentów do form i stylizacji znanych właśnie z PRLu. Fotele retro mogą doskonale posłużyć w aranżacjach wnętrz, w które już korzystają z elementów pochodzących z przeszłości, jak i tych bardziej nowoczesnych – by nadać im nieco czaru związanego z tęsknotą za przeszłością. Fotele retro ożywią każdy salon czy pokój gościnny i będą cieszyć oko domowników, jak i odwiedzających.

Fotele PRL – pomysły i aranżacje

Fotele retro świetnie sprawdzą się w połączeniu z klasycznymi drewnianymi podłogami, a więc parkietami jak również stylizowanymi panelami. Ze względu na swój PRL-owski rodowód meble tego typu doskonale czują się w sąsiedztwie innych mebli o podobnym wyglądzie i charakterystyce. Należy zwrócić uwagę, że fotele PRL są tworzone z użyciem dzisiejszych technologii i nie odbiegają jakością od najnowocześniejszych wytworów meblarskich oferowanych przez najlepszych producentów. Prosta konotacja wiąże użycie mebli i foteli PRL w blokach i apartamentach, jednak równie dobrze fotele retro sprawdzą się w eleganckim domu na przedmieściach lub na działce czy w miejscu mającym przeznaczenie użytkowe.

Gdzie najlepiej sprawdzą się fotele retro?

Oddzielna kategoria mebli, jaką są fotele retro jest bardzo pojemna i zawiera w sobie mnóstwo modeli, których użycie będzie każdemu wnętrzu niepowtarzalny wygląd i prezencję. Fotele PRL idealnie sprawdzą się w salonie – najbardziej reprezentatywnym elemencie każdego domu, najlepiej w akompaniamencie stołu lub ławy przy której będziesz móc ugościć nawet najbardziej wymagających. Jadalnia również będzie doskonałym miejscem, gdzie praktyczne fotele retro spełnią swoją rolę idealnie. Wielość form, kształtów i wzorów zadowoli każdego klienta, a różne materiały i zdobienia kształtują ceny owych mebli na różnym poziomie, co zwiększa ich dostępność dla szerszej gamy odbiorców. Gabinet urządzony w stylu retro z użyciem mebli retro PRL nie obędzie się bez fotela retro jako dopełnienia tej vintage’owej kompozycji. Bez względu na to czy będzie to wnętrze minimalistyczne czy bardziej barokowe fotele PRL będą dobrym wyborem.

Podsumowując, w pogoni za czarem minionej epoki wielu z nas na pewno sięgnie po meble stylizowane na retro PRL, ale wykonane z dbałością o szczegóły przez najlepszych producentów rodzimych jak i zagranicznych. Jednym prostym kliknięciem można rzucić się w wir poszukiwań foteli retro do ulubionej aranżacji lub zaczerpnąć inspiracji i nowych pomysłów na wnętrze urządzone w stylu retro a zwłaszcza takie o PRL-owskim sznycie. Możliwości z użyciem takich mebli są nieskończone i ucieszą oko najbardziej wymagającego klienta pragnącego cofnąć się w czasie i poczuć to za czym tęskni tak wielu wspominając swoje dzieciństwo. Fotele PRL doskonale sprawdzą się także w biurach i w chillout roomach.