Szukasz Inspiracji?Zobacz propozycje architektów
Jesteś architektem wnętrz?Współpracuj z nami

Brak produktów odpowiadających zapytaniu.

Pufy

Pufy, zwłaszcza te w intensywnych kolorach, stanowią idealne uzupełnienie wielu pomieszczeń – nawet takich, w których znajdują się już inne meble wypoczynkowe. Decydując się na wprowadzenie ich do swojego wnętrza nie tylko można uzyskać dodatkowe miejsce do siedzenia, ale i podkreślić charakter aranżowanej przestrzeni.

Pufy do salonu – kiedy wybrać pufy nowoczesne?

Pufy do pokoju mogą stanowić idealne uzupełnienie pokoju dziennego, zwłaszcza gdy cechują się wysoką jakością wykonania i wysokiej klasy designem. Salon jest bowiem najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w całym domu, przez co każdy element jego wyposażenia ogrywa znaczącą rolę. Wybierając pufy do salonu należy zastanowić się, czy zależy nam tylko i wyłącznie na siedzisku, czy będą one może pełnić także rolę podnóżka. Jeżeli pufy będą wykorzystywane jako uzupełnienie komfortowego fotela, powinny do niego pasować stylistycznie i kolorystycznie. Nie oznacza to, że muszą być w tym samym odcieniu czy kolorze. Bardzo dobrze wyglądają zestawione ze sobą żywe, ale kontrastujące kolory – połączenia typu róż i turkus czy jaskrawy żółty i żywy pomarańcz to idealna kombinacja dla osób, które lubią intensywne odcienie i podążają za trendami w aranżacjach przestrzeni.

W przypadku minimalistycznych wnętrz, doskonałym rozwiązaniem będą pufy nowoczesne w neutralnych kolorach. Szczególnie dobrym wyborem będą pufy granatowe oraz te w różnych odcieniach szarości. Pufy nowoczesne w tych odcieniach powinny być wykonane z najwyższą dbałością o detale. W nieco ascetycznej, minimalistycznej przestrzeni każdy szczegół ma ogromne znaczenie. Pufy nowoczesne, w przypadku wnętrz o charakterze industrialnych, idealnie będą komponowały się z betonowymi lub ceglanymi ścianami, gdy postawi się na model o kolorze zbliżonym do nich kolorze. Pufy do siedzenia w kolorze czarnym sprawdzą się zaś w przypadku każdego nowoczesnego wnętrza.

Pufy do siedzenia przy niskim stoliku kawowym w salonie? Dlaczego nie! Jeżeli pufy do siedzenia będą pasowały do ogólnej aranżacji, to zwłaszcza w małych pomieszczeniach mogą z powodzeniem zastępować duże i masywne fotele wypoczynkowe czy nawet sofy. W takim wypadku warto jednak ustawić przynajmniej dwie pufy do siedzenia przy stoliku – aby swobodnie móc spędzać czas z bliską osobą.

Pufy dla dziecipufy do siedzenia, które z powodzeniem zastąpią fotel

Pufy dla dzieci to idealne rozwiązanie, nawet w przypadku maluchów. Dzięki temu, że nie są to meble wysokie, dzieci bez problemu w bezpieczny sposób będą w stanie na nie wejść oraz z nich schodzić. Wybierając pufy dla dzieci należy zwrócić szczególną uwagę na tapicerkę mebla. Będzie on bowiem narażony na nieustanne zabrudzenia oraz mocno eksploatowany.

Pufy dla dzieci będą także dobrym rozwiązaniem w przypadku pokoju dorastającego dziecka, które zaczyna przyjmować w nim swoich pierwszych gości. Jeżeli nie ma możliwości ustawienia w nim sofy, dwie pufy do siedzenia z powodzeniem ją zastąpią, a królestwo Twojej pociechy stanie się kompletnie urządzoną przestrzenią. Pufy dla dzieci idealnie sprawdzą się także podczas wspólnego grania w planszówki lub oglądania telewizji.

W razie potrzeby i wizyty większej ilości osób, pufy do siedzenia z pokoju dziecka mogą zostać przeniesione do pokoju dziennego – takiej możliwości w przypadku większych mebli wypoczynkowych nie ma.

Decydując się na zakup pufy do siedzenia z Sofami.pl mogą mieć Państwo pewność, że zostaną wykonane z wysokiej jakości tkaniny, odpornej na zabrudzenia i wytrzymałej – „rodzinoodpornej”.