Szukasz Inspiracji?Zobacz propozycje architektów
Jesteś architektem wnętrz?Współpracuj z nami

Sofy modułowe- Sofami.pl

 • -25%
  Sofami #115 Sofami #115

  Sofami #115

  Special Price 3 580,00 zł

  Normalna cena: 4 799,00 zł

  • Dostępne w 71 kolorach
  • Miękkość
  • Szer.: 268cm, Gł.: 100cm, Wys.: 75cm
 • -13%
  Sofami #116 Sofami #116

  Sofami #116

  Special Price 4 750,00 zł

  Normalna cena: 5 450,00 zł

  • Dostępne w 71 kolorach
  • Miękkość
  • Szer.: 368cm, Gł.: 100cm, Wys.: 75cm
 • -17%
  Sofami #233 Sofami #233

  Sofami #233

  Special Price 3 190,00 zł

  Normalna cena: 3 850,00 zł

  • Dostępne w 71 kolorach
  • Miękkość
  • Szer.: 235cm, Gł.: 90cm, Wys.: 95cm

Sofy modułowe

Sofy modułowe są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie nowoczesny design i niebanalne rozwiązania we wnętrzach. Sprawdzą się w pokojach dziennych, zarówno o dużych jak i mniejszych rozmiarach, a także w innych pomieszczeniach.

Sofy modułowe do salonu – dopasowane do indywidualnych potrzeb

Sofy modułowe cieszą się coraz większą popularnością ze względu na to, jaki efekt można uzyskać dzięki wprowadzeniu ich do wnętrza. W zależności od tego jakiego rozmiaru sofy modułowe się wybierze, mogą się doskonale sprawdzić jako mebel wypoczynkowy zajmujący dużą przestrzeń i wypełniający wnętrze, jak i mały, niezagracający.

Niewielkie sofy modułowe, ustawione przy ścianie mogą pełnić rolę podobną do narożnika. To, czym wyróżniają się sofy modułowe to kształt – nie są klasycznie proste, przez to pozwalają na idealne zagospodarowanie przestrzeni, gdy np. zostaną ustawione w rogu, naprzeciwko telewizora.

Sofy modułowe, ustawione w centralnym punkcie salonu, pozwalają na wypełnienie przestrzeni nawet bardzo dużego pokoju dziennego. Osoby które cenią sobie minimalizm i nie chcą wprowadzać do salonu niepotrzebnych mebli tylko po to, aby nie wydawał się pusty, mogą ustawić sofy modułowe nawet na jego środku. Są one bowiem na tyle efektowne, że stanowią także ozdobę – nie tylko pełnią rolę mebla wypoczynkowego.

Kolor ma znaczenie – sofy modułowe

Na to, czy konkretna sofa będzie pasowała do danej aranżacji przestrzeni ma wpływ wiele rzeczy. Mogłoby się wydawać, że tak designerskie meble sprawdzą się tylko w minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach – nie jest to jednak prawda. Duże znaczenie ma w tym wypadku kolor obicia mebla wypoczynkowego.

Sofy modułowe w mocnych kolorach mogą ożywić wnętrze, które jest stonowane. Mogą stać się podstawą do budowania charakteru przestrzeni poprzez dodatki. Kolory takie jak czerwień czy żółć idealnie będą się także nadawały do aranżacji przestrzeni w stylu retro – mimo swojej nowoczesnej formy.

Fani minimalizmu i czystych, prostych form, powinni postawić na sofy modułowe w różnych odcieniach szarości oraz granatu. Sofy modułowe, przez swój nowoczesny i unikalny design, w takich wnętrzach komponują się wręcz doskonale – zwłaszcza wtedy, gdy obicie jest w stonowanym kolorze.

Sofy modułowe w kolorach takich jak butelkowa zieleń czy bordo sprawdzą się także w przypadku klasycznych wnętrz. Idealnie będą się komponowały z ciężkimi, drewnianymi meblami, parkietem na podłodze czy boazerią na ścianie.

Czy sofy modułowe sprawdzą się tylko w salonie?

Dla wielu osób może być to zaskoczeniem, ale sofy modułowe sprawdzą się także w innych pomieszczeniach – nie tylko w salonie. Sofy modułowe mogą być doskonałym uzupełnieniem domowego gabinetu, gdyż są wyjątkowo wygodne. Osoby, które lubią pracować na leżąco z pewnością poczują się dzięki nim komfortowo. Sofy modułowe idealnie nadają się także do pokoi niemowlaków, które śpią w łóżeczkach. Mogą być bowiem wykorzystywane do karmienia malucha w nocy, aby nie zabierać go do sypialni rodziców.